підписатись

Обробка... Обробка...
Orphus system
При використанні текстів або матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове.

Знищити завод або 17.346$ в день

destroytkz
“Купимо брухт кольорових та чорних металів” – ці оголошення є майже в кожній газеті. Операції з металобрухтом стали справді вигідним бізнесом не зважаючи на те, що під металобрухт часто попадають каналізаційні кришки, підстанції, лінії електропередач, кабелі, стовпи, вікна, двері, ліфти, дорожні знаки, робочі верстати з підприємств, деталі з механізмів.

Спробуйте викрасти люк біля управління УМВС України то на Вас моментально складуть протокол і відкриють кримінальну справу за фактом розкрадання державного майна, а як тоді бути з нашими заводами? Колись гігант, один з наймогутніших заводів в СССР, один з провідних виробників бурякозбиральної техніки, а тепер потенційна площа під забудову – Тернопільський комбайновий завод. Тернополяни з посмішкою сприймають згадку про цю будову. ” Ну а навіщо він нам, там і так нічого немає”, – кажемо ми. Теперішнє керівництво міста навіть використало це гасло в передвиборчій кампанії.

Це не заважає вивозити звідти ніби-то брухт кольорових і чорних металів. Кожен день на комбайновому демонтується обладнання на десятки тисяч гривень, а може і доларів. Численні страйки працівників не дають бажаного результату – обладнання продовжують демонтувати.

Рішимо просту задачку для 5-го класу середньої загальноосвітньої школи:

Задача. Кожного дня з прохідної комбайнового заводу виїжджає один автомобіль марки Renault з демонтованим обладнанням, як пояснюють ті хто вивозять – це залишки виробництва.

Завдання. Порахувати вартість брухту чорного і кольорового металу враховуючи середні значення величин.

Розв’язання. Якщо вантажна місткість грузової машини від 8 до 16 тонн (з причепом) то середня величина складає mc=(m1+m2)/2=12 тонн. На заводі переважають метали – алюміній, мідь, сталь. Приблизна вартість металів: алюміній(Al)=9 грн/кг, брухт(Fe)=6 грн/кг, мідь(Cu)=7 грн/кг. Середня вартість 7,3 грн/кг. Якщо в день з прохідної виїжає один автомобіль з брухтом масою 12 тонн, то 12000 кг * 7,3 грн = 87600 грн. Ділимо на офіційний курс долара 5.05 = 17.346$

Відповідь. Середня вартість брухту що вивозиться з прохідної дорівнює 17.346$ Невже ця сума справді не викликає в Вас ніяких почуттів? Може мало, чи не віриться? Невже залишків так багато, адже всі знають що на комбайновому не виконується стільки робіт, щоб аж вивозити ці залишки машинами такої місткості?

По статистичним даним розмiр земельної дiлянки (площа територiї заводу) складає 71,95 га. Загальна площа основних та допоміжних цехiв складає 223,7 тис.кв.м, в тому числi основних цехiв площею 188.8 тис.кв.м. Тернополяни наївно думають що там немає чого демонтувати та вивозити? Куди дівається обладнання і куди вивозять брухт, якщо станки та верстати ним вважати.

Можливо варто нашому депутатському корпусу зробити екскурсію по визначним місцям комбайнового заводу? Може варто пройтись там де колись стояла трансформаторна підстанція, яку на минулому тижні порізали на брухт, ТП-40000 110/10, яка, за словами працівників заводу, давала економії для заводу на 500.000 гривень щорічно живила не тільки 90% території заводу але і комбайновські гуртожитки, цехи та корпуса?

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Коментарі читачів (1)

  1. -1 +1 Працівники says:

    Люди!!! Брухт дійсно вивозять щодня майже вагонними партіями. Верстати, які могли приносити користь державі – порізані на брухт!!! В офіційних документах заводу є така інформація: (для прикладу)Майно, що не задіяне в виробництві і підлягає списанню: верстат випуску 1985 р.; балансова вартість – 990 грн., залишкова вартість – 21 грн., вага(!!!)- 5500 кг.(Як може залишкова вартість бути меншою, ніж вартість металу, з якого зроблено верстат?) Добре, брухт вивозиться, але працівники цих грошей не бачать (за місяць листопад і грудень, крім солодкого подарунка від Миколая, більшій частині працівників до зимових свят дали зарплату аж по… 60 грн!!!). Що вже казати за продаж корпусу, де був розташований головний конвеєр за 8 млн у.о. Оцінка цього корпусу попереднім директором складала мін. 13 млн. у.о. Звичайно, цих грошей (8 млн.) люди не побачили!!! Влада, як місцева, так і центральна не контролює ситуацію, в якій керівництво заводу за безцінь розбазарює майно.

Коментуйте без реєстрації, запис справжніх даних потрібен для того, щоб ніхто інший не зміг скористатись Вашим підписом, а також щоб отримувати від нас повідомлення. Ваш перший коментар буде затриманий на перевірку, подальші коментарі провірятись не будуть. Жоден з коментарів до будь-якої статті не буде видалений навіть у випадку, якщо він буде написаний не в нашу користь, окрім випадків вживання в коментарі брудної не нормативної лексики, відвертої та наглої реклами будь-якої політичної сили.


CAPTCHA Image
Reload Image