підписатись

Обробка... Обробка...
Orphus system
При використанні текстів або матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове.

“Проти всіх” у другому турі: Що? Як? Чому? Доколє?

Напередодні другого туру президентських виборів загострилося протистояння: “Чи варто голосувати проти всіх, чи ні”? Редакція ZaUA.org спробувала підсумувати всі питання і дати на кожне з них відповідь.

Катехізис виборця укладали: Анатолій БОНДАРЕНКО, Павло СОЛОДЬКО

1) Питання: Чи буде в бюлетні для другого туру графа “Не підтримую жодного кандидата”?

Відповідь: Згідно з відповідними статтями закону про вибори – буде.

2) Питання: Чи правда, що голосуючи проти всіх, тобто обираючи “Не підтримую жодного кандидата”, ви проголосуєте за Януковича?

Відповідь: Принаймні саме так говорять адвокати Ю.В. Тимошенко, і як правило, без аргументації. Їх аргументація додана нижче.

Згідно з арифметикою, прийти і проголосувати проти всіх – означає зменшити фінальний показник у відсотках для обидвох кандидатів.
З цієї точки зору проголосувати проти всіх – точно краще, ніж зіпсувати бюлетень (тоді ваш голос не буде врахований, і ви не вплинете на кінцеві цифри) і точно-точно краще, ніж не йти на дільницю взагалі.

В останньому випадку ви не лише не впливаєте на результат виборів, але до того ж ваш бюлетень – принаймні в теорії – може бути заповнений членами комісії та використаний проти вашої волі за когось з кандидатів.

Базою для цього мислєвіруса (про “не голосуй” = за Януковича), ймовірно, є те, що з нашим законодавством на парламентських виборах голос “проти всіх” пропорційно “ділиться” між переможцями виборів – тими партіями, що пройшли у ВР.

Тому магічне замовляння “не голосуйте проти всіх, бо ви голосуєте за Януковича”, який повторюють представники команди ЮВТ, у перекладі на зрозумілу мову означає: “Не голосуйте проти всіх, бо тоді ви не зможете проголосувати за Тимошенко”.

За останніх два тижні з’явилося таке пояснення щодо голосування “Проти всіх” – електорат Януковича сталий, і він за нього проголосує за будь яких умов. А електорат Тимошенко – більш динамічний, тому “Проти всіх” це якби за Януковича. (Фактично це той же аргумент, що абзацем вище. )

При цьому команда Тимошенко, яка на Заході і в Центрі України б’є у дзвони мантру “Рятуймо Україну!”, на Сході навпаки – закликає виборців ігнорувати вибори або голосувати проти всіх.

І нічого дивного тут немає: “проти всіх” на Заході і в Центрі радує Януковича, “проти всіх” на Сході радує Тимошенко.

Нас же радує “проти всіх” і там, і там – чим більше людей проголосує таким чином, тим швидше нам вдасться змінити переможця на – сподіваємось! – більш адекватного персонажа.

І не важливо, хто переможе на цих виборах.

3) Питання:Чи правда, що “зупинити Хама, який рветься у президенти” можна лише якщо проголосувати за Юлію Тимошенко?

Відповідь: Ні, це не так. Блогер “Йожиков” описав можливий сценарій, як можна було не пустити Януковича, не обираючи при цьому з двох сортів лайна.
Для цього ЮВТ за тиждень до виборів мала зняти свою кандидатуру і закликати прихильників прийти і проголосувати проти всіх.

Теоретично такий акт неймовірно красивого політичного самогубства з боку Тимошенко був цілком можливий, так само як і другий візит прем’єрки до інопланетян.

4) Питання: Ваші аргументи зрозумілі, але якщо я голосуватиму не за Юлю, а проти обох, у той час як прихильник Януковича голосує за Януковича, то баланс голосів стає +1 на користь Януковича. Що робити?

Відповідь: “Це просто обійти, – радять на форумі сайту “Майдан”. – Знайдіть нормальну людину, яка планує проголосувати за Януковича, бо він їй здається меншим гівном, ніж Юля (а не тому, що вона палкий фан Януковича; таких насправді досить багато і їх можна знайти без особливих проблем).

І поясніть цій людині: “Дивись, якщо ти проголосуєш за Януковича, то я проголосую за Юлю. Від цього баланс голосів не зміниться – наші 2 голоси компенсують один одного. Тому давай замість голосувати “Ти за Вітю, а я за Юлю” проголосуємо обидва проти обох.

Результат буде той самий, баланс від цього не зміниться, а ми обидва почуватимемося краще від того, що не голосували за гімнюків. :)”

5) Питання: Для того, щоб стати переможцем в другому турі, і відповідно стати президентом України, чи потрібно набрати більше 50% голосів всіх, хто голосує?

Відповідь: Ні. Якщо в другому турі буде два кандидата, переможцю достатньо набрати на один голос більше, ніж тому, хто займе друге місце – ось така дивна норма.

Таким чином, якщо навіть 99.99999% проголосує за “Не підтримую жодного кандидата”; переможець набере скажімо, 3 голоси, а переможений – 1 голос, то президента все одно буде обрано.

http://zaua.org/pg/article/editorial_1/read/15369/Proty_vsih_vazhlyvi_momenty_shhodo_golosuvanna

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Коментуйте без реєстрації, запис справжніх даних потрібен для того, щоб ніхто інший не зміг скористатись Вашим підписом, а також щоб отримувати від нас повідомлення. Ваш перший коментар буде затриманий на перевірку, подальші коментарі провірятись не будуть. Жоден з коментарів до будь-якої статті не буде видалений навіть у випадку, якщо він буде написаний не в нашу користь, окрім випадків вживання в коментарі брудної не нормативної лексики, відвертої та наглої реклами будь-якої політичної сили.


CAPTCHA Image
Reload Image