підписатись

Обробка... Обробка...
Orphus system
При використанні текстів або матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове.

5% “проти всіх” у другому турі забезпечила фальш Тимошенко і Януковича

«З листопада – початку грудня у передвиборчому дискурсі домінувала примітивна соціальна міфологія, активно використовувалася дихотомія «Захід-Схід», протиставлення «біло-голубі» – «біло-сердечні». Чим ближче було до дати виборів, тим активніше у цій соціальній міфології проявлялася ця дихотомія, закладена ще на виборах 2004 року. У період між першим і другим туром і Тимошенко, і Янукович у спробах максимально мобілізувати виборців використовували технологію поглиблення поляризації суспільства. Через медіа, у публічних виступах лунали заклики, які поляризували українські регіони», – заявив 20 лютого під час круглого столу «Соборність України у світлі президентської виборчої кампанії 2010 року» у Львові політичний експерт, викладач факультету журналістики Львівського національного університету ім. І.Франка Ігор Балинський.

І.Балинський зазначив: “Мені видається, що фальш, яка звучала у виступах політиків у цьому мобілізаційному дискурсі, спричинила до появи майже 5% виборців, які проголосували проти всіх, і нижчої явки виборців загалом”.

Експерт уточнив: “Для частини виборців Західної України фальшивою є ситуація, коли прем’єр-міністр Юлія Тимошенко приходить на “Різдвяні зустрічі” Алли Пугачової і заявляє у ЗМІ, що в молодості її улюбленими співаками були Пугачова й Кузьмін, а у “Львівській опері” говорить, що якби вона жила в 1919 році, то була б січовим стрільцем. Це – зразок політичної шизофренії. Мені видається, що для частини виборців Західної України таких речей в період до другого туру було достатньо від обох кандидатів, щоб вони проголосували проти обох або взагалі не прийшли голосувати”.

І.Балинський резюмував: “Тому спроби і Тимошенко, і Януковича мобілізації виборців перед другим туром лише поглиблювали поляризацію суспільства. Назовні дуже проглядала штучність цих закликів, штучність пасіонарності обох політиків, якою вони себе намагалися наділити”.

http://www.zaxid.net/newsua/2010/2/20/185012/

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Коментарі читачів (3)

  1. Мне нра) хорошая идея.

  2. Коротко и ясно согласен, только мало это!

  3. Ваша тема змусила мене піти і сказати собі “йду много думать”

Коментуйте без реєстрації, запис справжніх даних потрібен для того, щоб ніхто інший не зміг скористатись Вашим підписом, а також щоб отримувати від нас повідомлення. Ваш перший коментар буде затриманий на перевірку, подальші коментарі провірятись не будуть. Жоден з коментарів до будь-якої статті не буде видалений навіть у випадку, якщо він буде написаний не в нашу користь, окрім випадків вживання в коментарі брудної не нормативної лексики, відвертої та наглої реклами будь-якої політичної сили.


CAPTCHA Image
Reload Image