підписатись

Обробка... Обробка...
Orphus system
При використанні текстів або матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове.

Про безпідставний патріотизм

patriot

Ми зараз посилено культивуємо ідею, що , мовляв, своєю країною слід пишатися і бути гордим, що ми – українці . Це, звичайно, правильно. Кожен народ повинен пишатися своєю батьківщиною. Тільки гордість ця повинна базуватись не на порожньому місці, адже люблять, як правило, не просто так, а за щось.

Україна в цьому плані – унікальна держава: ми пишаємось Україною, нічого не маючи взамін. Просто так. Бо батьківщина. І любов ця якось не взаємна.

Бо, наприклад, американець любить Америку за те, що вона любить його ( хоча і в них там не рай). Швед любить Швецію за те, що Швеція дає йому гідний рівень життя, зарплату, забезпечення і всі можливі соціальні гарантії. Навіть поляк любить Польщу і щось за те має (поляки, звичайно, теж бідні, але живуть краще за нас). А українець від щирого серця любить Україну – і не має ні чорта. Це унікальне світове явище. І це добре!

Але щось тут і не так.

Може, ми якось неправильно розуміємо, що таке патріотизм? Сьогодні нас переконують, що патріотизм-це носіння вишитої сорочки, проведення етнічних фестивалів, відвідування голослівних мітингів, одним словом, всіляке самоствердження і самовираження і самовираження у руслі української культури. Це, мовляв, є вищим завданням української нації.

А з іншого боку – нехай розвалюються заводи, заростають поля травою, розходяться жебраки по вулицях, закриваються лікарні. Бо до чого тут патріотизм? Куди його тут прикласти? Пора на мітинг!

Але на чому тоді ґрунтується наш патріотизм? Чи можна пишатися державою з розваленою економікою і злодіями, через яких нас не те, що в Європу – в Азію не візьмуть? Державою, яка своїх громадян пролікувати нормально не може? Яка у випадку більш – менш серйозно військового конфлікту навіть не постоїть за себе, бо не має чим?

То ж бо воно. І тут можна скільки завгодно одягти вишиванок і провести фестивалів народного мистецтва – це нам уже не допоможе.

Чи, можливо, патріотизм – це щось інше? Не тільки мітинг, а ще й реальна праця на користь України?

На жаль, це у нас – з області наукової фантастики.

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Коментарі читачів (2)

 1. -1 +1 Женьок says:

  Ви плутаєте країну та державу, це різні речі. Я свою країну люблю і пишась нею, а от державу ненавиджу. І залюбки посадив би на кілок, всю владу починаючи з “гаранта”!

 2. -1 +1 Serg says:

  “Патріотизм в умовах міжкультурного діалогу” – http://www.dubr.org.ua/konf_1.html
  “Патріотизм в умовах глобалізації” – http://www.dubr.org.ua/konf_2.html
  “Співвідношення змісту понять «національна ідея» та «патріотизм» у концептуалізації патріотичного виховання” – http://www.dubr.org.ua/konf_3.html http://www.dubr.org.ua/konf_4.html http://www.dubr.org.ua/konf_5.html
  “Патріотизм в системі формування громадянина суверенной України” – http://www.dubr.org.ua/konf_6.html
  “Вплив державної символіки на патріотичне виховання молоді” – http://www.dubr.org.ua/konf_7.html
  “Патерналізм як регулятор суспільно-державних відносин в умовах кризи – http://www.dubr.org.ua/konf_8.html http://www.dubr.org.ua/konf_9.html
  “Патріотичне виховання, як елемент формування відповідальності державного службовця” – http://www.dubr.org.ua/konf_10.html http://www.dubr.org.ua/konf_11.html
  “Деякі аспекти реформування державної служби України” – http://www.dubr.org.ua/konf_12.html http://www.dubr.org.ua/konf_13.html
  “Роль місцевого самоврядування у формуванні патріотичної свідомості молоді” – http://www.dubr.org.ua/konf_14.html
  “Життєустрій народу, державна влада та патріотизм в Україні – http://www.dubr.org.ua/konf_15.html http://www.dubr.org.ua/konf_16.html http://www.dubr.org.ua/konf_17.html http://www.dubr.org.ua/konf_18.html http://www.dubr.org.ua/konf_19.html
  “Роль політичної еліти в патріотичному вихованні молоді” – http://www.dubr.org.ua/konf_20.html

Коментуйте без реєстрації, запис справжніх даних потрібен для того, щоб ніхто інший не зміг скористатись Вашим підписом, а також щоб отримувати від нас повідомлення. Ваш перший коментар буде затриманий на перевірку, подальші коментарі провірятись не будуть. Жоден з коментарів до будь-якої статті не буде видалений навіть у випадку, якщо він буде написаний не в нашу користь, окрім випадків вживання в коментарі брудної не нормативної лексики, відвертої та наглої реклами будь-якої політичної сили.


CAPTCHA Image
Reload Image