підписатись

Обробка... Обробка...
Orphus system
При використанні текстів або матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове.

Продажна журналістика

crazyzhyrnalist
Мода на журналістику розпочалась на початку цього століття. «Фешн» переконував що журналіст це престижно та сучасно. В моду входив костюм для журналіста, образ людини з ручкою, записничком та неймовірною швидкістю запихання свого носа у всі можливі діри. Можливо це через те, що практика Вузівської підготовки передбачала – усі хто не пройшов на престижні факультети йдуть на журналістику. От і отримали журналістику про комашок, ліси, річки, але не про те що дійсно болить. Ви можете знайти хоча-би одного журналіста, який вчився у ВУЗі на факультеті журналістики і є дійсно талановитим? Таких мало.

Журналістика в Україні стала дикою – всі шукають сенсації. Для прикладу розова кофточка з Кіркоровим. Але ж дівчина дійсно дістала виконавця, або ж недавній випадок коли у Верховній Раді колишній спікер вирвав у журналістки мікрофон та кинув у безодню кулуарів. Чому ж так-звані журналісти не показали кадр коли вони тим мікрофоном ледве не залізли депутату в носа? Сучасні журналісти нариваються – це є скандал, рейтинг.
Чи вірите Ви в іншу журналістику? Чи вірите Ви в українські телеканали, які мало не щодня просять – повідомте нам вашу новину? Чи може українські новини кращі?
Спробуйте повідомте, або подзвонити на лінію будь-якого телеканалу. У відповідь почуєте хриплий голос менеджера, який оцінить рейтинг новини, оцінить її скандальність, порівняє з роликами за які були уже оплачені гроші, і тоді видасть вам одвічну фразу:
– Ми Вам подзвонимо.

Звичайно на дзвінок можна чекати роками, але не тіште себе думкою що на інших телеканалах буде простіше. Навіть якщо у Вас є відео матеріал Вам повідомлять – зйомка не професійна, тому її не покажуть. Хіба на свій відео пристрій Ви зняли вежі близнюки в США. Рейтинг дієва штука.

Можливо якийсь телеканал зацікавиться Вашою проблемою, тоді Вас покажуть, роздують по всій Україні, але через день про Вас забудуть. А щоб не забули потрібні гроші – вихід одного ролика коштує 5000 грн. Передвиборча агітація – 10000 грн.

А чи часто нам показують мітинги та страйки? Переважно в Києві, де збирається 10 чоловік де кожен стоїть за 50 грн. Але чому такий страйк показують, а страйк де участує 500 чоловік на краю України не показують? Все дуже просто – чим ближче їхати, тим більше грошей можна заробити!

Подивіться кому належать телеекрани? Всі медіа магнати, олігархи, і кожен має свою партію яку розкручує. На недавньому засіданні уряду один з олігархів пропонував обмежити доступ іноземних телеканалів на час виборчої кампанії – щоб не заважали заробляти гроші.

Дуже часто журналісти просять гроші за написання тої чи іншої статті, це благородне діло, адже це також робота за яку потрібно платити гроші. З іншого боку є журналісти які пишуть статті на замовлення, особливо під час виборів. Багато інформації та багато грошей. Дуже добре коли журналіст працює в газеті, тоді питання грошей вирішується моментально. Але набагато більше є просто журналюк, для яких участь в благородних справах не прибуткова. Перше питання яке він задає – а скільки платите? Така журналістика не правильна, а писак таких потрібно виганяти подалі. Журналістика формує думку, освічує події, тому в брехливих руках вона робить багато біди.

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

Коментарі читачів (2)

 1. -1 +1 Anton says:

  Стосовно чесних ЗМІ…
  Кажуть є журналістська секта з назвою “Коло брехунів”, яку, начебто виявили у Рівному – http://blog.meta.ua/~pravylnui/posts/i4834857/
  Проте, думаю, ця секта є не тільки там.
  Жадібних та продажних журналістів у світі не перелічити.
  Чи я помиляюсь?

 2. Журналістика – це зброя. Зброя в неумілих руках – біда! Продажні неумілі руки – це питання національної безпеки України!
  На це натякає памфлет “Коло брехунів” поглинає українську журналістику? http://vilnujmur.blogspot.com/2018/06/kolo-brekhiniv-pohlynaie-ukrainsku.html
  Чи бачимо і чуємо це?

Коментуйте без реєстрації, запис справжніх даних потрібен для того, щоб ніхто інший не зміг скористатись Вашим підписом, а також щоб отримувати від нас повідомлення. Ваш перший коментар буде затриманий на перевірку, подальші коментарі провірятись не будуть. Жоден з коментарів до будь-якої статті не буде видалений навіть у випадку, якщо він буде написаний не в нашу користь, окрім випадків вживання в коментарі брудної не нормативної лексики, відвертої та наглої реклами будь-якої політичної сили.


CAPTCHA Image
Reload Image